تجلیل و قدر دانی از زحمات«پرفسور محمدمحمودیان شوشتری»

به همت مجتمع آموزشی آینده سازان شوشتر
تجلیل و قدر دانی از زحمات«پرفسور محمدمحمودیان شوشتری»   جمعه 18 بهمن 92 - 14:49

*همزمان با آئین های گرامیداشت دهه ی مبارکه فجر،مجتمع آموزشی غیر دولتی آینده سازان شوشتر شاهد جمع کم نظیری از فرهنگیان،اساتید،معلمان و دبیران،اولیا و دانش آموزان ممتاز و تلاشگر به منظور نکوداشت مقام علمی و فرهنگی پروفسورمحمد محمودیان شوشتری دانش آموخته پر افتخار دانشکده و چهره ی برجسته و نخبه در حوزه آب،آبیاری،زهکشی و تحقیقات کشاورزی بود..

به گزارش شوشترنامه، همزمان با آئین های گرامیداشت دهه ی مبارکه فجر،مجتمع آموزشی غیر دولتی آینده سازان شوشتر شاهد جمع کم نظیری از فرهنگیان،اساتید،معلمان و دبیران،اولیا و دانش آموزان ممتاز و تلاشگر به منظور نکوداشت مقام علمی و فرهنگی پروفسورمحمد محمودیان شوشتری دانش آموخته پر افتخار دانشکده و چهره ی برجسته و نخبه در حوزه آب،آبیاری،زهکشی و تحقیقات کشاورزی بود.

به گزارش خبر نگار ما،سالن سینما آبشارشوشتر باظرفیت750نفر،ساعاتی قبل از شروع مراسم مملو از جمعیت مشتاقی بود که با شور و هیجان زاید الوصف در انتظار حضور پروفسورمحمودیان در جمع خود بودند.

درجمع پرشمار اساتید و سایر مدعوین ،دکتر سیدعلی مرعشی متخصص روانشناسی بالینی،استاد و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران طی سخنانی در این مراسم با اشاره به نقش خانواده ها در کنار معلمان و مربیان برای ارتقاء سطح علمی دانش آموزان و حتی دانشجویان گفت:توجه به خواسته و نیاز های  امروز جوانان در کنار پاسداشت سنت ها ی ملی و توجه به آموزه های فرهنگ غنی اسلام می تواند زیر بنای استقلال شخصیتی جوانان امروز و نخبگان فردای کشور عزیزمان ایران باشند.

وی با اشاره به تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری پروفسور محمودیان در رشته مهندسی عمران ازدانشگاه« دنور»امریکا خاطر نشان کرد استاد با تلاش و پشتکار خارق العاده ای در زمینه تألیف،تحقیق،تدریس و مباحث علمی تا کنون دو جلد کتاب تحت عنوان «اصول جریان در مجاری باز» به رشته تحریر در آورده و علاوه بر تدریس در دانشگا ه های مختلف کشورو خدمات برجسته علمی و پذیرفتن ده ها سمت فرهنگی افزون بر30 مقاله علمی به زبان های فارسی و انگلیسی در زمینه های صنعت آب و... در داخل و خارج از کشورمنتشر کرده اند.

در ادامه این آئین، پروفسور محمودیان در سخنانی کوتاه با تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم گفت:افتخار می کنم که در جمع فرهنگیان عزیز به ویژه دانش آموزان ممتاز مجتمع آموزشی آینده سازان زادگاهم شوشتر هستم و خوشحالم که سطح تعلیم و تعلم را در این مجتمع آموزشی مطابق با دانش روز کشور می بینم و برای دست اندر کاران این مرکز آرزوی موفقیت و سربلندی می کنم. وی در ادامه با بیان خاطراتی از دوران تحصیلی خود و سختی های سنوات قبل گفت:تحصیل و کسب علم در گذشته با مشقات فراوانی همراه بود ولی با تلاش و کوشش مضاعف، انسان می تواند بر هر سختی فائق آید و امروز شما جوانان عزیز با در اختیار داشتن امکانات آموزشی و دانش خوب مدیران برجسته آموزشی باید بتوانید گام های مؤثری درجهت عمران و آبادانی کشور بردارید که اطمینان دارم باتلاش و همت خانواده ها و پشتکار عالی شما جوانان و نیزدرایت و تدبیر متولیان دلسوز مجتمع آموزشی آینده سازان در این مقطع از تحصیل موفق خواهید شد.

پایان بخش این مراسم که همراه با اجرای میان برنامه های نظیر دکلمه، پخش کلیپ های متنوع، سرود خوانی و... بود آقایان فرجیان و شیرالی مدیر و معاون این مجتمع ضمن ارائه گزارش و سخنرانی بااعطای لوح یاد بود و یک اثر نفیس برای پرفسور محمودیان که توسط رئیس انجمن این مجتمع با بوسه زدن به دستان استاد به وی اعطا شد و نهایتا از دانش آموزان ممتاز و تلاشگر این مجتمع با اهدائ تقدیر نامه وهدایایی به رسم یاد بود از آنان تقدیر و مورد تشویق قرار گرفتند.
محمد محمودیان شوشتری در سال 1319 در شهرستان شوشتر متولد شد. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زادگاهش گذراند و پس از کسب مدرک دیپلم علوم تجربی تجربی در سال 1337 وارد دانشگاه کشاورزی اهواز دانشکده جندی شاپور گردید و کارشناسی آب و خاک را در آنجا گذراند . سپس عازم آمریکا شد و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته هیدرولیک آبهای زیرزمینی را در سال 1359 از دانشگاه ایالتی کلراد اخذ کرد.وی هم اکنون عضو هیئت علمی و استاد پایه 23 در دانشگاه
گروه : کشاورزی
رشته : آبیاری
گرایش : شته هیدرولیک آبهای زیرزمینی
تحصیلات رسمی و حرفه ای : دیپلم علوم تجربی از دبیرستان فردوسی شوشتر سال 1331
کارشناسی آب و خاک از دانشکده جندی شاپور دانشگاه کشاورزی اهواز سال 1350
کارشناسی ارشد رشته آبیاری و زهکشی از دانشگاه ایالتی کلراد در آمریکا سال 1355
دکترای رشته هیدرولیک آبهای زیرزمینی سال 1359 از از دانشگاه ایالتی کلراد در آمریکا 
خاطرات و وقایع تحصیل : عزیمت به آمریکا و گذراندن درجات عالی علمی از وقایع دوران تحصیل محمد محمودیان شوشتری بوده است.
فعالیتهای ضمن تحصیل : محمد محمودیان شوشتری در کنار تحصیل به مطالعه، تحقیق و تالیف اثاری در زمینه تخصصی مورد علاقه بوده است.
همسر و فرزندان : همسر محمد محمودیان شوشتری سرکارخانم طاهره مروج آل علی است که دارای دو فرزند دختر به نامهای مائده و مونا میباشد.
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : - مدیر گروه امور فن مجتمع آموزشی رامین از سال 64-1362، -رئیس دانشکده مهندسی67-1365، - اولین رئیس و موسس دانشکده تربیت دبیر شوشتر 76-1371، - رئیس دانشکده کشاورزی 73-1371 و از سال 1377 تا کنون، - عضو شورای دانشگاه شهید چمران اهواز 73-1371، - اولین مدیر گروه آبیاری دانشکده کشاوزی دانشگاه تربیت مدرس در تهران 71-1367، - قائم مقام معاونت پژوهشی دانشگاه و مدیر خدمات پژوهشی و بین المللی دانشگاه چمران از 76-1375، - عضویت هیئت ممیزه دانشگاه از 1372 تا کنون، - عضو و دبیر مهندسی هیئت ممیزه دانسگاه 1376 تا کنون، - عضو کار گروه تخصصی کشاورزی هیئت ممیززه سال 77-1372، - مدیر مسئول مجله علمی کشاورزی 73-1371و عضو هیئت تحریریه آن در حال حاضر، - عضو شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه چمران اهواز 73-1371 و 78-1377، - دیر چهارمین سمینار مهندسی رودخاه، عضو هیئت تحریریه مجله های فنی مهنسی دانشگاه شهید چمران و کشاورزی عمران روستایی مجتمع عالی ابوریحان از 1380، - عضو گروه تخصصی زهکشی کمیسیون آب کشور از 1376، - عضو شورای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از 1380، - عضو کارگروه آبیاری و زهکشی موسسه تحقیقات فنی و کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از مسئولیت های دکتر محمدیان شوشتری بوده اند. 
وی همچنین در اسفند 1362 در دانشگاه شهید چمران با مرتبه استادیاری مشغول به خدمت شدند و در سال 1368 به مرتبه دانشیاری و در 1376 به مرتبه استادی ارتقاء یافتند.
فعالیتهای آموزشی : تدریس در دانشگاه شهید چمران اهواز در مقاطع کارشناسی با 11 عنوان درس، کارشناسی ارشد با 10 عنوان درس و دکترا با 4 عنوان درس و نیز راهنمای 16 پایاننامه مشاور 20 پایاننامه و داوری 11 پایاننامه را در مقاطع کارشناسی ارشد و راهنمایی 2 پایاننامه را در مقطع دکترا بخشهایی از فعالیت های آموزشی محمد محمودیان شوشتری بوده است.
مراکزی که فرد از بانیان آن به شمار می آید : محمد محمودیان شوشتری موسس و اولین رئیس دانشکده تربیت دبیر شوشتر از سال 1371 تا 1377 بود ه اند.
سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : محمد محمودیان شوشتری مجری 10 طرح پژوهشی پایان یافته و یک طرح پژوهشی در دست اقدام می باشد. ایشان یک با فرصت مطالعاتی از شهریور 1369 تا شهریور 1370 بهره مند شده و در دانشگاه ایالتی کلراد مشغول به تحقیق گردیده اند.
آرا و گرایشهای خاص : محمد محمودیان شوشتری علاقه زیادی به شغل معلمی دارد و کلیه مقاطع تحصیلی ابتدایی ، متوسطه ، فوق دیپلم و .. را تدریس کرده اند.
جوائز و نشانها : احراز رتبه اول دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه جندی شاپور ، -بهترین دانشجو بین هشت دانشجوی برتر دانشکده های کشاورزی کشور سال 1351 با امتیاز استفاده از بورسیه تحصیلی از وزارت فرهنگ و آموزش عالی، -استاد نمونه در دانشگاه شهید چمران سال تحصیلی 71-70، - استاد نمونه از طرف دانشگاه آزاد اسلامی سال تحصیلی 72-1371، - استاد برجسته از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه چمران 1377، - استاد نمونه و پیشکسوت آبیاری ایران سال 380 در اولین همایش سراسری دانشجویان آبیاری کشور و چندین لوحهای تقدیر به پاس زحمت محمد محمودیان شوشتری در فعالیت های مختلف.
چگونگی عرضه آثار : محمد محمودیان شوشتری 2 جلد کتاب در دست تالیف و یک کتاب در دست ترجمه دارند و هم مولف 19 مقاله چاپ شده به زبان فارسی در مجلات و 12 مقاله به زبان فارسی در مجموعه مقالات سمینارها و 2 مقاله چاپ شده به زبان انگلیسی در مجلات میباشند.
  *************
خبرنگار: جهانگیر ترکستانی
/ 0 نظر / 160 بازدید