کارهایی که قرار است در روستای تاریخی دشت بزرگ انجام شود یکشنبه ۲۹ دی, ۱۳۹۲ پرین

مسؤول انجمن دوستداران میراث فرهنگی روستای تاریخی دشت بزرگ از دستاوردهای جلسه‌ای که با رییس جدید اداره میراث فرهنگی شوشتر داشتند گفت.

هرمز سهیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی و هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ اظهار کرد: در جلسه‌ای که با آقای چهار محالی به عنوان رییس جدید اداره میراث فرهنگی شوشتر داشتیم قرار شد آسیاب آبی بهمن به عنوان نمادی از آسیب‌های آبی منطقه راه‌اندازی و احیا شود.

وی افزود: آسیاب آبی بهمن کنار بند بهمن و در ضلع شرقی روستای تاریخی دشت بزرگ قرار دارد. این آسیاب متعلق به دوره ساسانی است و چشم‌انداز منحصر بفردی دارد.

سهیلی ادامه داد: همچنین ما اطلاعاتی درباره جاذبه‌های تاریخی و گردشگری دشت بزرگ را در اختیار اداره میراث فرهنگی شوشتر قرار دادیم و قرار شد بر اساس آنها بروشورهایی برای گردشگران در ایام نوروز تهیه شود و در اختیار آنان قرار گیرد.

این دوستدار میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های بسیار مهم جلسه ما با رییس اداره میراث فرهنگی شوشتر راه‌اندازی تور گردشگری در دشت بزرگ است.

سهیلی اظهار کرد: همچنین تصمیم گرفتیم یکی از خانه‌های دشت بزرگ را که دارای معماری خاص است به عنوان موزه مردم‌شناسی و نمادی از خانه‌های قدیمی دشت بزرگ به ثبت برسانیم.

 
/ 0 نظر / 18 بازدید