گزارش خبرنگار پیک شوشتر از مزاحمت توقف خودروهای سنگین در کوچه های شوشتر / مصوبه

پارک خودروهای سنگین در برخی از نقاط شوشتر باعث شده یک سری مشکلات در سطح شهر نهادینه شود.

این مشکل سال‌هاست لاینحل مانده است، لذا باید با مدیریت ، مشکلات مردم را حل کرد و مصوبات جلسات شورای ترافیک را اجرا کنیم تا تاثیرات آن در سطح شهر مشهود شود.

وسائط نقلیه سنگین حق ورود به شهر را ندارند و باید در پارکینگ‌های بیرون از شهر پارک کنند.

ابتدا این مصوبه شورای ترافیک شهرستان شوشتر که در سال ۱۳۹۱ تصویب گردید را بخوانید : تردد  خودروهای سنگین در خیابانهای داخل شهری در شوشتر ممنوع شد .

در اطلاعیه شورای ترافیک شهرستان شوشتر که در سال ۱۳۹۱ به صورت بنر در برخی نقاط شوشتر نصب گردیده بود آمده است :

از تاریخ ۱/۱۲/۱۳۹۱ تردد خودروهای سنگین مانند کامیون ، کامیونت و اتوبوس به خیابانهای سطح شهر ممنوع و با متخلفین برخورد قانونی می گردد .

ولی چرا این مصوبه اجرا نمی گردد تا دیگر شاهد تردد و یا توقف شبانه خودروهای سنگین در داخل شهر و کوچه ها نباشیم ؟

سؤال این است که بطور مثال تانکر حامل مواد سوختی در داخل شهر شوشتر و در کنار یک مجتمع مسکونی چه می‌کند و یا کامیونهای دیگر با چه مجوزی وارد محدوده مسکونی شهر شده و خلاصه اینکه این غولهای بیابانی آهنی در کوچه پس کوچه‌های شوشتر چه می‌کنند؟

خسارتهای جبران ناپذیر

یکی از ساکنان محل به خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر گفت: اگر روزی یکی از کامیونها دچار آتش سوزی گردد و این اتفاق تلخ رخ دهد دهها نفر جان خود را از دست می‌دهند و چند ده نفر دیگر مجروح می‌شوند و تمام این اتفاقات تلخ با یک سهل انگاری کوچک رخ می‌دهد و آن چیزی جز بی توجهی راننده خودرو سنگین و پارک در محدوده مسکونی نیست.

یکی دیگر از ساکنان محل به خبرنگار پیک شوشتر می‌گوید: نادیده گرفتن قانون و حقوق دیگران تنها برای راحت طلبی یک نفر که می‌خواهد خودرو سنگین خود را در نزدیکترین نقطه محل سکونتش توقف نماید هزینه جبران ناپذیری را به دیگران متحمل می‌کند، چرا که مرگ یا نقص عضو و مجروحیت هیچگاه قابل جبران نیست.

وی می‌افزاید: متأسفانه تاوان نقص قوانین رانندگان اینگونه وسایل از یک سو و کم کاری دستگاه‌های متولی در امر مقابله با تخلفات و نیز ایجاد زیر ساختهای مورد نیاز از قبیل توقفگاه‌های ویژه خودروهای سنگین از طرف دیگر را باید مردم بپردازند.

یک شهروند دیگر نیز که در محدوده منطقه دلدل شوشتر ساکن است با گلایه شدید از ورود و توقف خودروهای سنگین در مناطق مسکونی می‌گوید: متأسفانه پارک شبانه چند دستگاه کامیون در نزدیکی محل سکونتمان به یک معضل جدی تبدیل شده و آسایش اهالی کوچه را سلب کرده است.

این شهروند می‌افزاید: توقف کامیون در یک کوچه مشکلات متعددی ایجاد می‌کند که اولین و معمولی ترین مسأله مربوط به ایجاد مشکلات ترافیکی است، چرا که در ساعاتی که این کامیون در این کوچه متوقف است عبور و مرور خودروهای دیگر با مشکل مواجه می‌شود و چندین بار علت اصلی بروز تصادف شده و در اکثر موارد احتمال حادثه دیدن کودکانی هستند که مشغول بازی در کوچه هستند، چون دید رانندگان دیگر محدود شده و ممکن است تصادف رخ دهد.

وی اظهار می‌دارد: آلودگی محیط به سبب ریختن روغن و گازوئیل و آلودگی هوا به هنگام روشن کردن کامیون بویژه در چند دقیقه اول از دیگر مشکلات توقف خودروهای سنگین در کوچه می‌باشد و چالش جدی اهالی مسأله آلودگی صوتی این میهمان ناخوانده کوچه ماست که این معضل در ماه‌های سرد سال بسیار آزار دهنده تر می‌شود و شبها و ساعات اولیه صبح آسایش اهالی را سلب می‌کند. این شهروند می‌گوید: تاکنون چندین بار به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کرده و یا از طریق تلفن موضوع را گزارش کرده‌ام و مأموران با مراجعه به محل اعمال قانون نموده اند اما متأسفانه پس از گذشت چند روز مجدداً این داستان تکرار می‌شودو به نظر می‌رسد جریمه‌ها کارساز نیست!

در شوشتر باید چندین پارکینگ ویژه خودروهای سنگین در چند نقطه از شهر ایجاد شود تا هر راننده‌ای بتواند خودرو خود را در نزدیکترین نقطه به محل سکونتش پارک نماید.

خلاصه پارک خودروهای سنگین در داخل شهر همواره یکی از مشکلات مورد اعتراض فراوان شهروندان شوشتر می‌باشد./

 

www.peikshushtar.ir

 
/ 0 نظر / 16 بازدید