دانشکده علوم پزشکی شوشتر باید بازار ماهی فروشان را ساماندهی نماید

با وجود انتشار گزارش خبری از بازار ماهی فروشان در سایت خبری پیک شوشتر متاسفانه همچنان این کسبه از خرید و به کارگیری یخچالهای مخصوص در محل کسب خویش خودداری می نمایند .

سه روز پیش بود که گزارشی از بازار ماهی فروشان شوشتر در پیک شوشتر منتشر گردید و شهروندان شوشتر نیز خواهان استفاده کسبه ماهی فروشان از یخچالهای مخصوص و بهداشتی در محل فروش ماهی شده بودند ولی باز هم کسبه ماهی فروشان از خرید و نصب یخچالهای مخصوص و بهداشتی در محل کار خویش خودداری می نمایند که بار دیگر این گزارش خبری تقدیم حضور شهروندان ، کسبه ماهی فروشان و دانشکده علوم پزشکی شوشتر می گردد :

خبرنگار سایت خبری – تحلیلی پیک شوشتر با حضور در بازار ماهی فروشان شوشتر به مصاحبه با شهروندانی که برای خرید ماهی به بازار آمده بودند نمود که در متن زیر مصاحبه شهروندان شوشتر با خبرنگار ما را می خوانید :

محمد صادق زاده در بازار ماهی فروشان به خبرنگار پیک شوشتر گفت : متاسفانه به ناچار باید با این وضعیت بازار ماهی فروشی خرید نماییم در حالی که همه می بینند وضعیت بهداشتی در اینجا حاکم نیست .

مهدی پور یکی دیگر از خریداران ماهی به خبرنگار ما گفت : باید بازار ماهی فروشان جدا از بازار میوه و تره بار باشد ولی در شوشتر این طور نیست و نمی دانم چرا هیچ کدام از مسئولین دانشکده علوم پزشکی اقدام نمی نمایند و بازار را جابجا و یا سر و سامان نمی ندهند .

خانم نیک نژاد به خبرنگار پیک شوشتر گفت : انتظار داریم مسئولین ، کسبه ماهی فروشان را مجبور به استفاده از یخچال مخصوص فروش ماهی نمایند تا ما مردم با خیال آسوده و بهداشتی خرید نماییم .

یک شهروند دیگر هم به خبرنگار پیک شوشتر خاطرنشان کرد : اگر هر کدام از مغازه های فروش ماهی یخچال داشته باشند و ماهی را در فضای باز عرضه نکنند به سود خود فروشندگان هم می باشد .

خانم دیگری که در بازار ماهی فروشان حضور داشت گفت : اگر مغازه های ماهی فروشی یخچال مخصوص داشته باشند مطمئنا مردم به سراغ مغازه ایی می روند که ماهی را در شرایط بهداشتی و در یخچالهای مخصوص به فروش برساند و دیگر هیچ کس حاضر نیست از مغازه های بدون یخچال و غیربهداشتی خرید نماید .

یکی از فروشندگان ماهی که نخواست نامش منتشر گردد به خبرنگار ما گفت : من حاضر هستم برای مغازه یخچال مخصوص نصب نمایم ولی منتظرم تا ببینم که آیا مسئولین بهداشتی این دستور را برای همه اجرا می نمایند یا خیر؟

آنچه که در این مصاحبه از شهروندان نتیجه حاصل شد ، مردم از وضعیت موجود راضی نیستند و از دانشکده علوم پزشکی شوشتر و سایر مسئولین شهرستان انتظار ساماندهی بازار ماهی فروشان را دارند و افتخار ساماندهی این بازار می تواند در خوزستان نیز بی سابقه و یک الگوی خوب برای دیگر شهرهای استان خوزستان بشود ./

www.peikshushtar.ir

 
/ 0 نظر / 24 بازدید