نماینده مسجدسلیمان: هجمه صداوسیما به قوم بختیاری، دشمن شادکن است

نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، در پی پخش قسمت سوم سریال "سرزمین کهن"، اقدام صداوسیما در تحریف تاریخ بختیاری را غیرحرفه ای، اختلاف افکنانه و دشمن شاد کن دانست و خواستار توقف این سریال تا زمان اصلاح آن شد.
  
به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، دکتر اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در پی پخش قسمت سوم سریال "سرزمین کهن"، گفت: بعد از پخش قسمت اول سریال سرزمین کهن، اعتراض علنی کردیم و به صداوسیما تذکر دادیم ولی شاهد ادامه این رویه هستیم. درپی پخش قسمت سوم این سریال، امروز و در ابتدای جلسه علنی مجلس مجدداً با آقای میرتاج الدینی معاون پارلمانی و امور استانهای صداوسیما صحبت کردم و درخصوص نگرانی جدی از رویکرد سریال سرزمین کهن و توهین آشکار به قوم بختیاری، مجدداً تذکر داده شد.

اسماعیل جلیلی گفت: آقای میرتاج الدینی قول دادند این دغدغه و موضوع را در جلسه شورای معاونین بسازمان صدا و سیما، به رئیس آن سازمان انتقال دهند. 

دکتر جلیلی اظهار داشت: در ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب که حاصل اتحاد اقوام ریشه دار و پایدار ایران اسلامی بوده و همچنین شرایط فعلی کشور که رویکرد قدرتهای استکباری ایجاد نفاق در کشور هست، اصرار بر استفاده از دیالوگهایی که بی ادبی به قومیت های اصیل کشور (که مبارزات سرداران آن با استبداد و پادشاهان ظالم، گواه تاریخ هست) کاملاً غیر حرفه ای و اختلاف افکنانه و دشمن شاد کن است. 

جلیلی افزود: قوم بختیاری همواره دغدغه تمامیت ارضی و کشور را در طول تاریخ داشته و هرگز بر علیه آن اقدامی ننموده و بزرگان آن همچون علیمردان خان چهارلنگ، ابوالقاسم خان، علیقلی خان سردار اسعد بر علیه استبداد و بیگانگان بپاخاسته و در انقلاب و جنگ تحمیلی نیز خوان عزیزان خود را تقدیم سرزمین کهن خود کردند و وفاداری خود را به ارزشها و فرهنگ غنی اثبات نموده اند. 

اسماعیل جلیلی گفت: لذا بختیاریها با این فیلم و سریالها، آلوده به رفتار کسانی که نه از قومیت ها خبر دارند و نه به یکپارچگی ایران اسلامی اعتقادی دارند، نخواهد شد.

وی افزود: از اصرار صداوسیما که دعوای دو خانواده در قالب یک سریال را تعمیم می دهد، متعجبم. آیا ساخت چنین سریالی بعنوان دغدغه مردم و با استفاده از پول بیت المال، بر علیه یک قوم اصیل ایرانی صحیح است؟
 
نماینده مسجدسلیمان گفت: پخش چنین سریال تفرقه افکنانه، آنهم در شرایطی که فضای عمومی کشور و عید انقلاب بایستی تداعی کننده وحدت باشد، خواه سهوی باشد یا عمدی، ضربه مهلکی به اتحاد اقوام ایران اسلامی (که توطئه گران و فتنه گران با قصد جدایی در بین اقوام، سرمایه گذاری های فراوان در این خصوص کرده اند) وارد نموده است. 

دکتر جلیلی افزود: از رفتار صداوسیما و بی توجهی به تذکر قبلی نمایندان مردم، در تعجب هستم. صداوسیما به عنوان رسانه ملی، وظیفه انسجام و یکپارچگی ملی را بعهده دارد و امیدوارم جلوی ادامه سریال را بگیرند و نسبت به پیشگیری از چنین اقدامات دشمن شاد کن، اقدام نمایند. 
 
 
/ 0 نظر / 20 بازدید