استقبال پرشور از رییس‌جمهور بدون تعطیلی ادارات و مدارس / طنین «روحانی متشکر

* ساعت ۱۲و ۲۰ دقیقه روز سه شنبه هواپیمای حامل رییس جمهوری به همراه هیاتی وارد فرودگاه اهواز شد.

*محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که هر دو خوزستانی هستند در این سفر رییس جمهوری را همراهی می‌کنند.

*مراسم استقبال توسط مقامات محلی برگزار شد و رییس دولت تدبیر و امید و همراهان فرودگاه را به مقصد مصلای اهواز ترک کردند اما در بیرون از فرودگاه جمعی از مردم با لباس محلی عربی و بختیاری به استقبال رییس جمهوری آمده بودند.

*در مسیر فرودگاه تا مصلای شهر تصاویری از رهبر معظم انقلاب و همچنین رییس جمهوری و دستنوشته هایی همچون «روحانی سرافراز خوش آمدی به اهواز»، «سردار تدبیر و امید ایران خوش آمدی به اهواز» مشاهده می‌شد.

* مردم غیور این استان، عرب و بختیاری برای استقبال آمده بودند، همچنین تعدادی از اعراب استان خوزستان که با اسب به استقبال رییس جمهوری آمده بودند وی را در مسیر حرکت از فرودگاه تا مصلای همراهی می‌کردند.

* مشخص بود که شهر دیگر به حالت نیمه تعطیل یا تعطیل درنیامده است. از دانش آموزان مدرسه که در سفرهای دولت قبل بسیار مشاهده می‌شد نیز خبری نبود.

* در گوشه هایی از خیابان های اهواز بخشی از جملات دکتر روحانی در مراسم تنفیذ همچون «بگذاریم اسلام با چهره رحمانی اش، ایران با چهره عقلانی اش، انقلاب با چهره انسانی اش و نظام با چهره عاطفی اش همچنان حماسه بیافریند» نصب شده است.

* ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه هیات همراه رییس جمهوری وارد مصلای اهواز شدند محلی که رییس جمهوری قرار بود در جمع مردم سخنرانی و چند خبر خوب را به آنها بدهد.

* «روحانی، متشکریم» جملاتی بود که دائما مردم فریاد زده می‌شد که گویی آنها همه توان خود را به کار گرفته بودند تا با فریادی هر چه محکم تر رییس جمهوری امیدآفرین خود را صدا کنند.

* مردم که در مصلای اهواز برای استماع سخنان رییس جمهوری حاضر شده بودند پلاکاردهایی با موضوع های احیای رودخانه کارون، رفع بیکاری، مشکلات بخش کشاورزی و آلودگی هوا در دست داشتند. در این دست نوشته ها آمده بود: «جلوی انتقال آب کارون را بگیرید»، «کارون قلب ما خوزستانی ها است».

* برخی دیگر نیز در حالی که در یک دست خود تصویر روحانی را در دست داشتند در دست دیگر تصاویری از رزمندگان اسلام در جبهه های هشت سال دفاع مقدس داشتند.

* احیای کارون، حل مساله فاضلاب در شهرهای این استان، حل مشکل آب آشامیدنی اهواز، پاکسازی و لایروبی اروند رود، اعلام مناطق آبادان و خرمشهر به عنوان مناطق آزاد و ایجاد ۳۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم از جمله خبرهایی بود که رییس جمهوری امروز در سخنرانی خود به خوزستانی ها نوید داد.

* روحانی کارون را شریان حیات استان خوزستان و رودخانه خوبی ها توصیف کرد و گفت که در شورای عالی آب تصمیم گرفته شده که از سرشاخه های کارون تنها برای تامین آب آشامیدنی استفاده شود.

* در این سفر رییس جمهوری خودرویی از اداره پست خوزستان در مقابل مصلای اهواز مستقر شده بود که نامه های مردمی را جمع آوری می‌کرد.

 
/ 0 نظر / 20 بازدید